Правильне харчування та повноцінна дієта – вам цікаво, де ж секрет здоров’я, добробуту, гармонії та щастя? Бажаєте підтримати правильне функціонування свого організму? Пізнайте золоту середину та насолоджуйтесь життям повною мірою! Як збалансувати свій раціон у 20, 40 та 60 років, щоб забезпечити організм необхідними поживними речовинами? Далі у статті ви дізнаєтеся, що насправді є повноцінним раціоном, які харчі підтримують наше здоров’я, а також, як мають виглядати багаті на поживні речовини страви. Ви також дізнаєтеся про секрети повноцінного харчування, включеного в тижневе меню!
Правильне харчування та повноцінна дієта – вивчіть золоті правила
Поживна дієта підтримує гармонійне функціонування нашого організму та відповідає його природним потребам. Завдяки вибуху смаків, який ми відкриваємо під час їжі, ми відчуваємо багато позитивних емоцій. Повноцінне харчування передбачає вживання якісних, свіжих, необроблених продуктів. Цей спосіб харчування заснований на їжі, багатій на високоякісний білок, мінерали, незамінні жирні кислоти, вітаміни й клітковину. Вони виконують важливу функцію в організмі. Білки разом з мінералами служать будівельними блоками для створення, відновлення та підтримки тканин.
Вживаючи молочні продукти, м’ясо та бобові, ми отримуватимемо їх у їжу. Іншими дуже важливими інгредієнтами є вуглеводи та жири, які забезпечують енергію. Вживання цілозернового хліба в поєднанні з повною мискою овочів, оливковою олією та насінням надасть вам заряду енергії. Вітаміни та мінерали необхідні для регулювання процесів, що відбуваються в організмі. Поживне дієтичне меню дуже впливає на підтримку здоров’я, поліпшення самопочуття та емоційної стабільності.
Чи має значення кількість прийомів їжі? Розвінчуємо цей міф.
Скільки разів на день нам слід їсти, щоб знайти енергію, гарне самопочуття та сяючу шкіру? Чи має кількість прийомів їжі вирішальне значення у вашому щоденному раціоні? Вважається, що повноцінний раціон у щоденному меню повинен складатися з п’яти прийомів їжі, які вживатимуться через рівні проміжки часу. Чи буде описана вище система працювати всім? Кількість прийомів їжі на день має бути індивідуально скоригована з урахуванням вашого способу життя.
Варто відзначити, що занадто мала кількість прийомів їжі в день (2-разове) і занадто тривалі перерви між ними можуть негативно позначитися на роботі організму, викликаючи зниження рівня цукру в крові, зниження концентрації уваги та появу мігренозних болів. Згідно з дієтичними рекомендаціями, поживну їжу слід вживати через рівні проміжки часу, бажано кожні 3-4 години. Така регулярність допомагає підтримувати ефективне використання енергії, забезпечує правильне харчування організму та допомагає контролювати апетит. Плануючи кількість прийомів їжі, варто керуватися здоровим глуздом. Найголовніше у правильному харчуванні – це повноцінне харчування з відповідною калорійністю, а не частота та кількість прийомів їжі.
Як харчуватися, щоб залишатися здоровим
Правильна, поживна дієта відіграє ключову роль у підтримці повноцінного здоров’я та підтримці гарного стану організму. Потреби харчування варіюються залежно від статі, віку, маси тіла, стану здоров’я та фізичної активності. Щоб забезпечити організм необхідною кількістю калорій, необхідно розрахувати щоденну потребу в енергії. Просто скористайтеся спеціальними калькуляторами, доступними в Інтернеті, або зверніться до лікаря-дієтолога. Включивши поживну дієту у своє щоденне меню, ми насолоджуватимемося здоров’ям та фізичною підготовкою. Приготовлені страви повинні містити кілька важливих інгредієнтів: воду, білки, жири, вуглеводи, а також вітаміни та мінерали.
Основою здорового харчування є дотримання пропорцій між окремими харчовими інгредієнтами, вибір найменш оброблених продуктів. Серед факторів, що впливають на наше здоров’я, окрім повноцінного харчування, фігурує фізична активність. Завдяки вправам ми отримаємо велику користь для здоров’я та найкраще самопочуття. Силові, кардіо та кругові тренування, залежно від переваг тренується, підвищують витривалість організму, сприяють зменшенню жирової тканини, формують фігуру та насичують організм киснем. Це лише деякі з переваг регулярної фізичної активності та правильно збалансованого харчування. Залежно від інтенсивності тренувань та кількості спалених калорій, ми коригуємо відповідний енергетичний баланс. У досягненні повного здоров’я обидва компонентні життя – дієта і фізичні вправи – відіграють однаково важливу роль.
Читміл – їжа, яку варто їсти заради здорової голови
Термін «читміл» чула не одна людина. “Читміл” – це відхилення від щоденного раціону. Для деяких людей це день святкування трапези, яка найчастіше складається із нездорових солодких закусок. Чи зможе “читміл” зруйнувати вашу нинішню боротьбу зі здоровою дієтою? Якщо така страва з’являється у вашому меню щонайменше раз на тиждень, ви можете дозволити собі хвилинку задоволення та відхід від щоденного збалансованого раціону. Основна мета читміла – розслабитися від стресу повсякденного життя і дотримуватися здорового харчування, але це також своєрідна нагорода та додаткова мотивація. Пам’ятаймо, що «читміл» — це не «чит-день».
Повноцінне меню на тиждень
Як основа для створення власного повноцінного раціону в щоденному меню використовуйте «Здорову тарілку», створену Національним інститутом охорони здоров’я. Завдяки цьому ви дізнаєтеся про свої цілі, кулінарні здібності та отримаєте задоволення від правильного складання здорового харчування.
Зразкове меню на 7 днів
Понеділок:
- Сніданок – вівсянка з рослинним молоком і фруктами.
- Обід – смажений рис з куркою та овочами.
Вівторок:
- Сніданок – пшоно на рослинному молоці з полуницею та смаженим мигдалем.
- Обід – цілозернова паста з сочевицею та спаржею в томатному соусі.
- Полудень – йогурт та бананові кекси.
- Вечеря – цілозерновий хліб з моцарелою та овочами.
Середа:
- Сніданок – яєчня з помідорами чері, спаржею, хлібом грубого помелу.
- Обід – зелена запіканка з кіноа та куркою.
- Полудень – полунично-банановий коктейль.
- Вечеря – крем з печеного перцю, посипаний гарбузовим насінням.
Четвер:
- Сніданок – омлет, яблучний пиріг із корицею.
- Обід – запечена курка з картоплею фрі та морквою фрі з мультиовочевим салатом.
- Полудень – тарілка фруктів, посипаних гарбузовим насінням (полуниця, малина, чорниця).
- Вечеря – бутерброд із цілозернового хліба з чечевичною пастою та маринованим огірком
П’ятниця:
- Сніданок – вівсянка на рослинному молоці з чорницею, корицею, мигдалем.
- Обід – рибні кульки з коричневим рисом та салатом із моркви.
- Полудень – банан, волоські горіхи.
- Вечеря – бутерброд із цілозернового хліба з сиром та зеленою цибулею.
Субота:
- Сніданок – мюслі без додавання цукру з йогуртом, полуницею, волоськими горіхами, корицею.
- Обід – вершкова паста зі смаженим перцем та нутом.
- Полудень – кавун, мигдаль.
- Вечеря – салат капризе із салатом із баранини.
Неділя:
- Сніданок – шакшука з томатним соусом із петрушкою.
- Обід – запечена куряча грудка з броколі та гречкою.
- Полудень – коктейль на рослинному молоці з бананом та чорницею.
- Вечеря – легкий салат із сиром та редисом.
Правильне харчування та повноцінна дієта
Секрет здорового харчування полягає у забезпеченні організму всіма необхідними поживними речовинами, необхідними для правильного функціонування. Меню повноцінного раціону має бути багате на необхідні макро – та мікроінгредієнти, вітаміни, клітковину, ферменти та антиоксиданти. Здорове харчування ґрунтується переважно на необроблених, свіжих та якісних продуктах. Подбайте про своє щоденне меню, яке підтримуватиме найважливішу цінність – ваше здоров’я не тільки у фізичному аспекті, включаючи правильне функціонування організму, а й у психічному аспекті, який впливає на ваш емоційний стан.
Читайте також: Правильне харчування та смачне меню для схуднення