Правильне харчування для схуднення і смачні рецепти – основні правила вечірнього харчування, дозволені та заборонені продукти. Варіанти вечері для схуднення, рецепти дієтичних страв.
Вечеря для схуднення – це остання трапеза перед сном, ситна та низькокалорійна. Переїдання на ніч загрожує тим, що надлишки калорій відкладуться в організмі у вигляді жирової тканини. Правильно приготовлена вечеря забезпечує швидке та здорове схуднення.
Чому вечеря важлива для схуднення?
Сучасні люди ведуть активний спосіб життя. Працюючи допізна, вони не завжди мають змогу вдень повноцінно пообідати. Часто харчування обмежується легким перекушуванням, після чого ввечері долає сильний голод. Приходячи додому, людина намагається компенсувати недоїдання та накидається на їжу. Результат — стрімко зростаюча зайва вага, малоприваблива фігура та психологічні комплекси.
Калорійна вечеря – прямий шлях до ожиріння. Вночі метаболізм сповільнюється, організм перетворюється на режим запасу енергії й може переварити важку їжу. Надлишки поживних речовин, що надійшли з їжею, відкладаються в жировій тканині.
Щоб цього не сталося, вибирайте для останньої денної трапези ситні та легкі продукти. Дієтологи радять звернути увагу на білки та складні вуглеводи, які перетравлюються повільно.
Обов’язково додавайте у вечірнє меню овочі. Клітковина, що міститься в них, уповільнює відкладення жирів, очищає кишківник, виводить з організму шлаки. Таке харчування буде корисним для схуднення та оздоровлення.
Основні правила пізньої вечері
Харчування на вечерю під час схуднення має будуватися за правилами. Намагайтеся завершити вечірню трапезу до 5-6 години вечора. Якщо не встигаєте, то вечеряйте не пізніше 21:00. Все, що з’їдено після зазначеного часу, неодмінно відкладеться на талії та стегнах.
Щоб приготувати корисну вечерю для схуднення, дотримуйтесь рекомендацій:
- Час трапези не розтягуйте довше 20 хвилин.
- Приготуйте порцію та не накладайте добавку.
- Вечеряйте без телевізора, книги або смартфона, інакше легко з’їсти більше, ніж потрібно.
- Не лягайте спати голодним. Після легкої вечері для схуднення відчувайте ситість.
- Щоб не набрати зайву вагу, вживайте їжу, багату на білок і клітковину.
- Фрукти відкладіть до сніданку: вони розпалюють апетит.
- Повністю відмовтеся від борошняного, солодкого, смаженого та жирного.
- Загальна вага їжі для вечері не перевищує 250 г, а калорійність – 300 ккал.
- Правильна вечеря для схуднення включає 1 страву.
- Якщо за пару годин до сну відчуєте голод, випийте склянку кефіру.
- Готуйте страви для вечері на пару. Рибу запікайте у фользі у духовці у власному соку.
Якщо дотримуватись зазначених правил, дієтична вечеря для схуднення піде на користь. Ви не відчуєте голоду, а зайві кілограми почнуть «танути».
Дозволені продукти для пізньої вечері
Що можна їсти на вечерю при схудненні, залежить від калорійності їжі та переваг худнучого. Список продуктів для низькокалорійного прийому їжі досить широкий, тому ви не залишитеся голодним. Кожен із них корисний для організму, тому меню регулярно розширюйте та урізноманітнюйте.
Правильне харчування для схуднення і смачні рецепти
Дозволені продукти для низькокалорійної вечері для схуднення:
- Овочі, зелень. Це їжа із мінімальною кількістю калорій. Вони містять вітаміни та мінерали, необхідні організму для нормальної роботи. Дієтологи радять обов’язково включати до раціону капусту для активізації травлення. У ній міститься тартронова кислота, що уповільнює всмоктування вуглеводів у кишківнику.
- Спеції. Прискорюють метаболізм, але їх треба вживати помірно. Гострі прянощі підсилюють апетит і не підходять для вечірньої трапези.
- Кефір. Здатний вгамувати голод і нормалізувати травлення. Його використовують для перекушування, якщо перед сном раптово захочеться їсти.
- Крупи. Зернові продукти, які містять складні вуглеводи, ідеально підходять для вечері. Для їхнього перетравлення організм витрачає багато енергії. На відміну від швидких вуглеводів, що містяться в солодощах, складні не відкладаються як жири. З круп дієтологи рекомендують на вечерю гречку, рис чи вівсянку.
- Супи на овочевому чи нежирному м’ясному бульйоні. Ці страви добре втамовують голод, нормалізують травлення та мають низьку калорійність.
- Варена риба чи м’ясо. Білкова вечеря для схуднення вважається найкращою. Вибирайте нежирні продукти, що дозволяють знижувати вагу.
- Варені яйця. Відмінний варіант білкової вечері. Продукт містить амінокислоти, незамінні для організму. Варіть яйця некруто, краще якщо вони приготовлені в пароварці. Продукт, зварений круто, перетравлюється важко. Можна дозволити собі паровий омлет чи яйця пашот.
- Сир на вечерю для схуднення. Продукт містить багато корисних речовин і є ідеальним варіантом вечері. Щоб не набрати вагу, вибирайте знежирений сир. Комбінуйте його з овочами (помідорами, огірком, селерою).
- Кисломолочні продукти. Покращують травлення та позбавляють зайвих кілограмів. Щоб не набрати зайву вагу, вибирайте йогурт, кисле молоко жирністю до 5%. Уникайте продуктів із барвниками та промисловими смаковими добавками.
- Сир. Не найкращий варіант для вечері. Допускається з’їсти 50 г продукту, оскільки він калорійний і тяжко перетравлюється. З сортів сиру віддавайте перевагу молодим.
- Смузі на вечерю для схуднення. Підійде, коли ви не надто голодні й потрібне легке перекушування. Приготуйте напій з овочів або низькокалорійних фруктів.
- Жири. Вершкове масло та тваринні жири під забороною. Але риб’ячий жир, рослинні олії вітаються. Гарбузова або кунжутна олія, авокадо, насіння оптимізують жировий обмін і не відкладаються на талії. Рослинні олії та риб’ячий жир відносяться до ліотропних продуктів, що перешкоджають ожирінню.
З напоїв віддавайте перевагу зеленому чаю, іноді сухому червоному вину для активізації кровообігу. Пийте більше води без газу. Вона потрібна для формування харчової грудки та виведення калових мас.
Що заборонено їсти на вечерю?
Що з’їсти на вечерю при схудненні, неважко зрозуміти, якщо знати, що їжа має бути низькокалорійною та легко засвоюватися.
У зв’язку з цим правилом для вечері не підійдуть:
- Білий хліб, випічка;
- макаронні вироби;
- будь-які солодощі;
- соління, мариновані продукти;
- жирні та смажені страви;
- фастфуд;
- кисломолочні продукти із промисловими добавками;
- білий рис, кукурудзяна каша або пластівці, вівсянка;
- червоне м’ясо (має високий інсуліновий індекс і призводить до набору жирової тканини, вживати можна, але в невеликій кількості);
- калорійні соуси (майонез);
- газовані напої;
- чай або кава з цукром.
Виключивши шкідливі продукти, можна зрозуміти для себе, що краще їсти на вечерю при схудненні.
Варіанти вечері на тиждень для схуднення
Пропонуємо варіант вечері, яку зможете доповнити на свій розсуд. У ньому наведені популярні страви, які часто зустрічаються в дієтичних меню:
- Запіканка із сиру з йогуртом;
- кисломолочні продукти (до 0,5 л);
- філе нежирної риби у відвареному вигляді;
- курячі парові котлети;
- гречка або бурий рис з овочевим салатом;
- тушковані гриби з овочевим гарніром;
- омлет з овочами;
- овочеві смузі, соки;
- рагу з кабачками.
Для приготування кожної з цих страв не потрібно багато часу. Скористайтеся одним із наведених нижче рецептів, щоб зробити низькокалорійну смачну вечерю.
Рецепти страв для вечері
Рецепти для вечері для схуднення бувають різноманітними. Можете вигадати власний варіант і скласти меню, в якому чергуються білкові та вуглеводні продукти, овочі. Пам’ятайте: харчування має бути збалансованим, тому не можна надавати перевагу одному виду продукту шляхом іншого.
Що приготувати на вечерю:
- Рис із креветками. У поєднанні з морепродуктами та овочами рис забезпечить енергією та забезпечить ситість. Для приготування візьміть 50 г дикого рису, 50 г очищених креветок, 100 г огірка, склянку води. Ретельно промийте крупу. Після процедури має стікати прозора вода. Зваріть рис, не додаючи у воду сіль. Приготуйте креветки, опустивши в киплячу воду на хвилину. Викладіть рис, зверху креветки, прикрасьте блюдо скибочками огірка.
- Омлет із томатами. Прекрасна білкова вечеря з овочами, яка дасть відчуття легкості та вгамує голод. Щоб приготувати омлет, знадобляться 3 білки, 50 мл молока, по 100 г томатів та шпинату. Вимийте овочі, шпинат наріжте дрібними шматочками, поріжте томати часточками. Додайте молоко в білки й добре збийте. Розігрійте сковороду, викладіть овочі та влийте яєчно-молочну суміш. Накрийте кришкою та зачекайте, коли білок схопиться. Переверніть омлет на інший бік та вимкніть вогонь. Подавати омлет можна, згорнувши рулетом.
- Гречка з квасолею. Оскільки крупи погано поєднуються з м’ясними продуктами, краще готувати кашу з овочами. Найкориснішою вважається запарена окропом гречка: у ній зберігаються всі вітаміни. Для приготування корисної каші потрібно 40-50 г гречки, склянку води, 70-80 г стручкової квасолі, 5 г вершкового масла. Запарте окропом крупу і накрийте кришкою. Зачекайте 15-20 хвилин: каша набухне і стане м’якою та розсипчастою. У розігрітій сковороді обсмажте квасолю. Додайте в гречку олію. Змішайте крупу з квасолею у сковороді та викладіть на блюдо.
Правильне харчування для схуднення і смачні рецепти
- Овочевий суп-пюре. Такий супчик добре вгамовує голод і не містить багато калорій. Щоб його приготувати, потрібні 1 головка капусти броколі, 2 томати, 1 солодкий перець, 1 селера, 1 цибулина. Броколі промийте і розділіть на суцвіття, дрібно наріжте решту овочів. Налийте в каструлю трохи води та викладіть продукти. Варіть, поки капуста та інші інгредієнти не стануть м’якими, подрібніть продукти блендером.
- Курка з овочами. Це проста нехитра страва – поживна недорога вечеря, що підходить на кожен день. Щоб приготувати, знадобляться 100 г курячого м’яса, 100 г цвітної капусти, 1 солодкий перець, 1 цибулина, 1 морква, трохи зеленого горошку, часник, зелень. Наріжте м’ясо невеликими шматочками. Розділіть на суцвіття цвітну капусту, наріжте соломкою цибулю, моркву, перець. Укладіть продукти в каструлю або сотейник, налийте трохи води, поставте на вогонь і тушкуйте до готовності. Наприкінці додайте дрібно нарізані зубчики часнику та зелень.
- Котлета з яловичини з салатом. Яловичина – ситне дієтичне м’ясо, яке чудово підійде для дієтичної вечері. Щоб приготувати котлетку із салатиком, потрібні 100 г яловичини, 1 морквина, 1 цибулина, 2 огірки, томат, солодкий перець, листовий салат. Очистіть цибулю та моркву, пропустіть овочі через м’ясорубку разом із яловичиною. Зробіть котлету та приготуйте її на пару. Помідори та огірки наріжте скибочками для салату, зробіть до них подрібнений солодкий перець. За бажанням заправте салат лимонним соком або олією. Подавайте на листі салату.
- Салат з ананасом, куркою та грибами. Ця дієтична страва підійде і для святкового столу. Готувати його недовго, зате виходить смачно та поживно. Для салату знадобляться 100 г вареного курячого м’яса, 70 г свіжого ананаса, 100 г грибів (краще печериці), йогурт для заправки, часник, зелень, мелений чорний перець. Варену курку та ананас наріжте кубиками, гриби відваріть та розріжте на 4 частини, змішайте інгредієнти. Приготуйте соус для заправки: подрібніть зубчик часнику, додайте його в йогурт разом із чорним перцем та рубаною зеленню. Подавайте на листовому салаті.
Результати пізньої вечері для схуднення
Легка їжа у вечірній час дає добрі результати. Коли знаєте, що їдять на вечерю під час схуднення, скинути зайву вагу стає простіше. Якщо регулярно харчуватися ввечері дієтичними стравами, дотримуючись денної норми калорійності, місячна виска становитиме від 3 до 5 кг.
Судячи з відгуків тих, хто худне, це реальні результати. Люди, які перейшли на легку вечерю, стверджують, що стали менше їсти вдень, краще почуваються, і потрібно менше часу на сон. Вага потроху йде й стабілізується, менше хочеться солодкого.
Якщо потрібно прискорити схуднення, однієї дієтичної вечері недостатньо. Доведеться сісти на низькокалорійну дієту та зайнятися спортом. Тоді чудовий зовнішній вигляд забезпечений.
Читайте також: Правильне харчування та повноцінна дієта