Роль та користь вітаміну Д для позбавлення від зайвого жиру. Сонячний вітамін, вітамін Д – це, дійсно, один із найефективніших вітамінів для відновлення здоров’я та підтримки його на цьому рівні. Зайва вага, ожиріння – це хвороба. Скидаючи вагу, ми оздоровлюємося з вами, тому й кажуть про відновлення здоров’я при зниженні ваги.
Роль та користь вітаміну Д
- Немає такої дорослої жінки, навіть із доброю, щодо віку, фігурою, яка не худла хоча б раз протягом свого життя. І кожна має свій досвід у цьому: і позитивний, і негативний.
- Щоб схуднення було по-справжньому ефективним і назавжди, а не на пів року, то потрібно мати знання, корисні й навіть важливі для цього, які й потрібно застосовувати для вироблення вміння це робити грамотно без наслідків для організму і повернення ваги назад, а потім і закріплення вироблених навичок.
- А навичка – це вже те, що робиться на автопілоті, не замислюючись, і вже немає більше фастфуду у вашому харчуванні, тому що було вироблено вміння обходитися без цього на основі знань про шкоду для фігури такої їжі. Вже немає п’яти ложечок цукру в кухлі з кавою та зі шматочком чергового тортика ввечері, після робочого дня. Вже хурма – це лише до обіду, та й то між сніданком та вечерею, а не як завершення сніданку чи обіду як смачна точка трапези. І так далі. Є знання про те, чому цього не варто робити і є навик того, а як корисно для здоров’я.
- Подобається повторювати про ЗУН (Знання-Уміння-Навичка) для того, щоб було розуміння, що зниження ваги – це не хухри-мухри, це складний процес, у якому не тільки харчування грає першу скрипку. Схуднення не відбудеться або швидко відступить, якщо не дотримуватись і фізичного навантаження, і якщо зі сном не ладнати, і не володіти прийомами антистресу, і чистої води не пити. Загалом, схуднути – це не шапкозакидництво! це процес! І знання у процесі грають найважливішу, а то й головну роль. Саме знання керують нами, допомагають приймати правильні рішення.
Сьогодні ми з вами заповнюємо або доповнюємо знання про підвищення ефективності схуднення (читаємо – оздоровлення) за допомогою вітаміну Д та його значення для здоров’я в цілому, і для схуднення зокрема, а ще це один із найважливіших вітамінів для боротьби з діабетом.
Вітамін Д
- Вітамін Д відомий давно, і частіше уявлення про нього складається як про регулятор фосфорно-кальцієвого обміну (без вітаміну Д погано засвоюється кальцій), відповідно, вітамін Д використовується для профілактики рахіту у дітей перших днів життя та профілактики остеопорозу (втрати кісткової тканини) у людей старших вікових груп. Ось і всі наші знання про цей вітамін. І я знаю дуже мало людей, які застосовують цей вітамін усвідомлено, більше за рекомендацією лікаря, коли вже півень смажений в одне місце клюне.
- Дослідження проведені в останні роки показали, що вітамін Д бере участь і в обміні жирової тканини, тобто впливає на процеси схуднення, і в обміні статевих гормонів (особливо в обміні тестостерону як у чоловіків, так і у жінок! А тестостерон – це основний «жироспалювальний гормон в організмі як чоловіків, так і жінок).
- Необхідність у вітаміні Д доведена вже не одним клінічним дослідженням, тому зараз вітамін Д став входити в терапію ожиріння у дітей та дорослих, і гормонозамінну терапію при менопаузі у жінок та при адренодефіциті.
Довідка: адренодефіцит – це, вірніше його основні симптоми – це зниження лібідо, підвищена стомлюваність, погіршення пам’яті, дратівливість, депресія, суглобові болі, нічна пітливість, припливи, сухість шкіри.
Роль та користь вітаміну Д
Я думаю, що багато хто може назвати частину цих симптомів характерними для себе.
- Крім того, є дані, що вітамін Д підвищує м’язову витривалість.
- Є початкові дослідження про користь вітаміну Д і для профілактики раку, серцево-судинних захворювань (наприклад, артеріальної гіпертензії, порушення обміну холестерину та тригліцеридів) та цукрового діабету.
- Чи знаєте ви, що існує цілих п’ять видів вітаміну Д? Але ми більше чули про вітамін Д2 (ергокальциферол) і вітамін Д3 (холекальциферол), ось про них і говоритимемо.
- Обидві вищезгадані форми вітаміну є формами природного походження: вони утворюються за участю ультрафіолету. Відмінність лише тому, що вітамін Д2 синтезується в рослинах і грибах, а вітамін Д3 – в організмі тварин і людей. І заведено вважати, що форма Д3 засвоюється краще.
- Якщо у вас діагностований діабет, то досвідчений ендокринолог обов’язково після серії аналізів, і навіть рівня вмісту вітаміну Д у вашому організмі, пропише вам і цей препарат.
Все, що ви хочете знати про вітамін Д
- Організм людини, якщо з повагою до нього ставитися (вибачте, грубувато скажу: якщо правильно ним користуватися), – це унікальна біохімічна фабрика, яка може виробляти все, що необхідно людському організму і захистити його від будь-якої хвороби. І наш з вами організм здатний самостійно виробляти вітамін Д, якщо людина не нехтує сонячними ваннами, і це стосується не лише літа, а й зими. Недарма вітамін Д називають сонячним вітаміном. Зима – це не привід сидіти днями у своїх оселях, як у барлогах. І взимку треба гуляти, особливо у сонячні дні!
- Можна, звичайно, цей вітамін отримати й з їжею. Або одержувати через спеціалізовані добавки. Але виключати їжу здатну давати нам цей вітамін через харчі, навіть якщо ви приймаєте якісь спеціалізовані добавки, не варто.
Роль та користь вітаміну Д
- Доведено, що дефіцит вітаміну Д3 є одним із провокуючих факторів розвитку таких аутоімунних захворювань, як вітиліго, цукровий діабет, хронічний аутоімунний тиреоїдит, первинна недостатність кори надниркових залоз аутоімунного генезу (хвороба Аддісона, «бронзова хвороба») та інші.
- У здорових людей скоригований дефіцит вітаміну Д3 асоційований з меншим ризиком захворіти на цукровий діабет – за різними даними на 35-40%. Майте це на увазі, особливо якщо ви вже в літньому віці.
- Ожиріння характерне для людей із цукровим діабетом 2 типу. Люди з ожирінням та діабетом входять до групи ризику щодо дефіциту вітаміну Д3. Високі дози вітаміну Д3 підвищують чутливість тканин до інсуліну в осіб із діабетом. Це краще знати, аніж не знати про це. Грамотний ендокринолог обов’язково рекомендує цей вітамін для лікування цієї хвороби, якщо є у вас до цього показання.
- Дуже часто у людей з діабетом присутні на шкірі пігментні плями й це не так зване ластовиння, а великі пігментні плями й, як правило, це наслідки неправильної реакції організму людини на сонці саме через дефіцит вітаміну Д3.
- Вітамін Д допомагає організму засвоювати кальцій та фосфор, які необхідні для зростання кісток. І саме тому вітамін Д3 використовується для лікування вікового остеопорозу.
- Крім будівельної функції, вітамін виконує захисну: скорочує ріст ракових клітин, допомагає імунітету боротися з інфекціями, зменшує вираженість запальних процесів. Вітамін Д бере участь у підтримці нормальної роботи нервово-м’язової, ендокринної та імунної систем. Ось такий він вітамін Д – важливий і потрібний нашому організму.
Вітамін Д – найважливіший вітамін для позбавлення від зайвого жиру
Щоб виключити дисбаланс вітаміну D у вашому організмі, потрібно регулярно (один раз на рік, а також після завершення лікування препаратами вітаміну D) перевіряти його рівень у крові.
- Робити це потрібно, тому що ми по-різному засвоюємо цей вітамін і це залежить від наших індивідуальних особливостей. Від чутливості рецепторів, які за це відповідають в нашому організмі.
- Так, наприклад, люди з низькою чутливістю таких рецепторів можуть продовжувати відчувати симптоми дефіциту вітаміну, навіть якщо приймають додатково.
- А от у людей із високою чутливістю рецепторів симптоми надлишку вітаміну можуть з’явитися навіть без прийому добавок.
- Така чутливість обумовлена генетичними особливостями організму. Щоб її оцінити, достатньо один раз у житті здати спеціальний аналіз.
Розберімо КТО у групі ризику за дефіцитом вітаміну D:
- Вегетаріанці,
- люди, які дотримуються безмолочної дієти,
- люди із запальними захворюваннями кишківника, при яких знижено всмоктувальну функцію,
- люди з зайвою вагою: вітамін D у них накопичується в жировій тканині та організму складно його використовувати,
- люди, що перенесли шунтування шлунка.
Вітамін D можна отримувати:
- у формі водного або масляного розчину,
- у складі риб’ячого жиру.
Для вибору препарату варто звернутися до лікаря: він зможе оцінити, чи потрібна збільшена доза, та допоможе підібрати форму, в якій добавка для вас буде найефективнішою.
Щоб підготуватися до прийому лікаря, повторю, потрібно заздалегідь здати аналіз на рівень вітаміну D у крові.
Читайте також: Продукти для правильного харчування: ТОП 10 здорових продуктів!
Міцного здоров’я!