Головна » Як вибрати ідеальний ювелірний ланцюжок: поради експертів
Як вибрати ідеальний ювелірний ланцюжок

Як вибрати ідеальний ювелірний ланцюжок: поради експертів

Ланцюжки відносяться до ювелірної бази, тобто вважаються універсальним елементом зовнішнього вигляду, що не підв’язується до конкретного стилю та тренду. Ці ювелірні вироби слугують фундаментом для створення різних образів, гармонійно поєднуючись з будь-яким одягом: повсякденним, святковим, діловим. Ланцюжки: https://www.stolychnashop.com.ua/ua/yuvelirnye-ukrasheniya/tsepi/ представлені у класичних та фантазійних плетіннях, тому стають чудовим завершальним елементом.

Як обрати матеріал для ювелірного ланцюжка?

Для виготовлення ювелірних виробів використовуються різні благородні метали, але особливу популярність отримали золото 585-ї проби та срібло 925-ї проби. Це міцні та красиві сплави, що добре переносять різних зовнішній вплив, зберігають привабливий блиск та характеризуються довговічністю. Традиційно золото вважається більш доречним до особливих образів, а срібло частіше є універсальним та практичним доповненням персонального стилю для щоденного носіння.

Особливості благородних металів:

  1. Золото. Проба 585 вказує на кількість благородного металу у сплаві та лігатури  для стабілізації та надання кольору. У цьому випадку це 58,5% чистого золота, а все інше – домішки, такі як мідь, срібло, паладій. Залежно від співвідношення лігатурних металів золото 585-ї проби може мати різні кольори: жовтий, білий, червоний. Цей метал є гіпоалергенним. М’якість золота дозволяє створювати ексклюзивні дизайни у різноманітті стилів.
  2. Срібло. Сплав 925-ї проби оптимальний для виготовлення ювелірних виробів. Завдяки додаванню міді у кількості 7.5% срібло стає більш міцним та менш схильним до деформації. Воно має естетичний вигляд, приємний сріблястий колір та благородний холодний блиск, а також є гіпоалергенним. Але срібло 925-ї проби м’якше за золото та може деформуватися при сильному механічному впливі.

Обидва метали потребують регулярного чищення (срібло частіше через природне окислення) м’якою тканиною та мильним розчином або спеціальним засобом. Також необхідно періодично віддавати прикраси на професійну чистку.

Як вибрати ідеальний дизайн для вашого стилю?

Види плетіня ланцюжків

Обираючи дизайн ланцюжка, ви маєте орієнтуватися не лише на його візуальну красу, але й на відповідність вашому гардеробу. Хоча це і базова прикраса, вона також може вносити дисгармонію в образ або навпаки гармонічно доповнювати його. Тому подумайте, що краще підкреслить вашу індивідуальність: мінімалістична модель у класичному стилі чи фантазійний ланцюжок з оригінальним поєднанням ланок.

Типи класичного плетіння:

  • якірне: класичний варіант, простий та міцний, де овальні ланки з’єднують перпендикулярно;
  • панцирне: ще одна класика, де плоскі пластинки-ланки накладаються одна на одну та створюють єдину лінію;
  • «Бісмарк»: щільне, масивне та складне плетіння, підходить для чоловіків.

Більшість ланцюжків є варіаціями цих трьох основних варіантів плетіння, де змінюються характеристики ланок, і вони можуть поєднуватися у декілька рядів. Класичні ланцюжки легко комбінуються з різними образами, виглядають вишукано та характеризуються підвищеною міцністю.

Фантазійне плетіння – це результат творчості ювелірів, які прагнуть створити унікальні та оригінальні вироби. Для фантазійного плетіння характерні складні геометричні форми, нестандартні поєднання ланок, фігурні елементи та оригінальні візерунки. Це прекрасний спосіб яскраво виділитися та внести в образ нестандартний акцент.

Варіанти фантазійного плетіння:

  • «Лисячий хвіст»: складне та об’ємне плетіння з фігурними ланками, що утворюють візерунок у вигляді кельтського орнаменту;
  • моделі зі спіралеподібною конструкцією типу «Сінгапур» та «Джгут»;
  • «Гольф»: тонкий ланцюжок, що складається з послідовних металевих кульок з гладкою поверхнею.

Окрім плетіння важливими характеристиками є товщина та довжина ланцюжка. Чим товща прикраса, тим масивнішою та помітнішою вона буде в образі.

Як правильно підібрати довжину ланцюжка?

Довжина ланцюжка обирається відповідно до того, з чим ви плануєте його носити. Прикраси довжиною 35-45 см вважаються короткими та найкраще підходять для носіння з одягом, який відкриває зону декольте. Такий ланцюжок створює витончений акцент та підкреслює лінію шиї. Якщо ви шукаєте універсальний варіант, який доповнить різні стилі одягу, варто обрати довжину 50-55 см. Довгі моделі (60+ см) підходять для комбінування з підвісками чи створення багатошарового образу. Альтернативою ланцюжкам вважаються ювелірні шнурки з вставками благородних металів, також представлені у різноманітті моделей.

Прокрутка до верху