Головна » Порівняння iPad Air на чипі M3 з iPad Pro на чипі M4
Порівняння iPad Air на чипі M3 з iPad Pro на чипі M4

Порівняння iPad Air на чипі M3 з iPad Pro на чипі M4

Apple оновила свій iPad Air, встановивши в нього швидший чіп, а також нову клавіатуру: у ній тепер є функціональний рядок. Загалом iPad Air (M3) став ближчим до старшого брата Pro на процесорі M4, ніж будь-коли. Але різниця є, і ми про неї розповімо.

Дизайн

Обидва планшети виглядають стильно, але Pro має головну перевагу — він неймовірно тонкий. Насправді за товщини 5.3 мм він тонший за будь-який інший гаджет Apple за всю історію! І це трохи дивно з огляду на те, що в назві опонента є слово «Air». Однак iPad Air трохи товщі — 6.1 мм. Звісно, «прошка» виявилася і трохи важчою, але навряд чи це помітно.

Інша важлива відмінність полягає в тому, що в Айпад Про використовується Face ID, а в iPad Air, як і раніше, тільки Touch ID. Обидва гаджети працюють із новим Apple Pencil Pro, який підтримує керування натисканням, наведенням, має тактильну віддачу та гіроскоп для прокручування та малювання під кутом.

Обидві моделі оснащені портом USB-C, але в лінійці Про є підтримка Thunderbolt (40 Гб/с), а iPad Air M3 — лише USB 3 (10 Гб/с).

Екран

Обидві моделі представлені у двох варіантах, із розміром діагоналі 11 та 13 дюймів. Але і в цьому аспекті Айпад Про має перевагу у вигляді технології Tandem OLED-екрана із двома шарами OLED-матриці, що забезпечують найкращий колірний баланс та подвійну яскравість.

Яскравість «Прошки» сягає 1000 ніт у SDR-режимі порівняно із 500/600 ніт в Air M3. Крім того, у Pro використовується технологія ProMotion із частотою 120 Гц, у суперника вона залишилася на рівні 60 Гц.

Опціонально в моделях Pro із накопичувачем 1 та 2 ТБ можна отримати дисплеї із нанотекстурою. Такі екрани набагато краще зменшують відблиски, тому користуватися планшетами на вулиці простіше.

Продуктивність та ПЗ

Головним оновленням нового iPad Air став чип M3, який уперше в лінійці Air підтримує трасування променів. У багатьох аспектах обидва пристрої мають достатню потужність як для виконання складних завдань, так і для мобільних ігор.

Що стосується об’єму пам’яті, то базова модель Air пропонує 128 ГБ пам’яті, у той час, як Pro — 256 ГБ.

Обидві моделі підтримують Apple Intelligence, але дійсно корисних функцій небагато.

Камера

Тут зберігається повний паритет: 12-мегапіксельна фронтальна камера з підтримкою Center Stage, та задньою камерою на ті ж 12 Мп, чого достатньо для випадкових знімків, коли у вас немає телефону. Хіба що Айпад Про вміє записувати відео у форматі ProRes, чого немає в iPad Air.

Час автономної роботи, зарядка

Останні моделі iPad забезпечують приблизно 10 годин роботи для екранів обох розмірів. Тобто заряду батареї вистачить на один день, якщо ви не сильно навантажуватимете пристрої.

На практиці iPad Pro працює трохи довше: на годину довше під час перегляду веб-сторінок та на дві години за перегляду відео на YouTube.

Щодо зарядки, то й iPad Pro, і iPad Air можуть заряджатися зі швидкістю приблизно 30 Вт протягом двох із половиною годин.

Як завжди у випадку із планшетами, підтримка бездротової зарядки відсутня.

Прокрутка до верху