Безліч сайтів існує на просторах інтернету. При створенні їх, оформленні та, звичайно, просуванні використовуються певні правила, алгоритми. Щоб сайт приносив результати, щоб вкладення в нього виправдовували, одним з етапів роботи з ним має стати професійний аудит сайту. У чому його особливості, як він проводиться і які результати може дати, розповімо далі в матеріалі.

Комплексний аудит роботи сайту: з чого складається, що передбачає
Напевно, ви помічали, що нерідко в ТОП видачі виявляються найпростіші, навіть непримітні ресурси, а наповнені чомусь програють їм. Читають розміщені на сайтах статті люди, іншого плану контент теж вивчають вони, а оцінюють якість роботи, які потім і або піднімають ресурс у ТОП, або ж зрушують його, звільняючи місце для більш якісних. І в поняття «якості» з погляду цих роботів включені не тільки грамотності, оформлення та обраний автором стиль, а й відповідність вимогам системи.
На який результат чекати після аудиту?
Не просто переліку помилок/недоліків. Якщо аудитори видали після перевірки лише це, одразу з ними прощайтеся, немає сенсу продовжувати.
Якщо замовити аудит у HighwayToTop, в результаті буде наданий файл із рекомендаціями та вимогами, з якого клієнт бачить:
- Що треба підправляти чи міняти повністю.
- Яким після роботи має бути отриманий результат.
Тобто не коментар «це невірно, треба виправити», а чітко розписані пояснення, як саме все міняти, доопрацьовувати, щоб конкуренти залишилися дуже далеко позаду.
Сам по собі SEO-аудит нічого на сайті не змінить, нічого не покращить. На це й розраховувати не варто. Проводиться він для того, щоб зрозуміти, куди і як треба рухатися, що робити. Після такої перевірки робота може бути розпланована на період до 9-10 місяців. Причому не для одного фахівця. Зазвичай залучаються відразу:
- маркетологи;
- розробники;
- копірайтери та інші професіонали.

Основні етапи аудиту сайту
Є аудит суто технічний, а комплексний. Який проводити залежить від самого сайту. Наприклад, нещодавно створений може не вискакувати саме через проблеми технічного плану. Тобто важливо знайти та опрацювати їх. Для сайту ж з хорошим трафіком важливіше виявити точки зростання, щоб їм приділити увагу і пояснити, як активніше досягати результатів, щоб перегляди або продажі стали вищими.
Входить до якісного аудиту безліч перевірок. Уточнюється і зручність взагалі користування ресурсом, і юзабіліті, і стан параметрів щодо SEO. Якщо поетапно, то виглядає все приблизно так:
- Техаудит.
Спочатку перевіряється, наскільки якісно та швидко провантажуються сторінки, аналізуються на можливі недоліки, помилки CSS, HTML, JavaScript. Виявляються биті посилання та редиректи, оцінюється завантаження, крос-браузерність, швидкість та мобільна адаптація. Перевіряється безпека та HTTPS.
- SEO-аудит.
На цьому етапі аналізуються title, description, H1-H6, перевіряються ключові слова взагалі в плані присутності та розподілу, аналізується URL структура. Обов’язково перевіряється, як індексуються сторінки в системах пошуку, які позиції вони займають, оцінюють зовнішні та внутрішні посилання.

- Аудит контенту.
Зрозуміло, що запропонована інформація має бути корисною та актуальною користувачам, але крім цього тексти мають бути певної якості та обов’язково унікальними. Також важлива зручність читання, структурність контенту. Зображення мають бути відповідними і за розміром, і за змістом.
- Аудит юзабіліті.
Перевіряється, наскільки зручна навігація, аналізується структура меню, логічність переходів. Оцінюється зручність кнопок, форм, якість елементів, що взаємодіють. Перевіряється загальна адаптивність дизайну.
- Аналіз факторів поведінкового характеру.
Оцінюються відмови, сценарії взаємодії користувача, аналізується час на сайті, перевіряється глибина вивчення окремих сторінок.
- Аудит профілів посилань.
Мається на увазі аналіз посилань (зовнішніх), особливості їх та якість, виявлення спамних та шкідливих, оцінювання загальної ваги на сайті.
- Аналіз конкурентного плану.
Проводиться порівняння контент-стратегій і позицій з конкурентами, що використовуються, оцінюються слабкі і сильні сторони конкретного ресурсу в порівнянні з аналогічними.
У результаті виявляються всі існуючі проблеми, встановлюються потенційні, а також складаються рекомендації щодо усунення їх та запобігання. Все це сприяє підвищенню ефективності сайту, поліпшенню позицій, які він займає, у видачах пошуковиків.

Тобто, пошуковий аудит вебсайту чітко дає зрозуміти, що потрібно впровадити, що виправити, щоб трафік став якіснішим, витрати швидше себе виправдовували. Самостійно розібратися в питаннях просування навіть супер-фахівець не зможе. Потрібна команда, потрібні чіткі цілі, потрібен чудовий контент, розміщений і складений відповідно до вимог пошукової системи.
Намагайтеся відразу використовувати послугу якісного просування. Так і вкладень знадобиться менше, і результат буде помітний швидше.