Головна » Річниці весілля по роках: як називаються, що подарувати, традиції святкування
Річниці весілля по роках

Річниці весілля по роках: як називаються, що подарувати, традиції святкування

Річниці весілля — це чудовий привід відзначити й відновити обійми кохання та вірності, що зміцнюються з кожним пройденим роком. З першої річниці, коли закохані ще збирають перші спільні спогади, до ювілейного 50-річчя, яке святкується з повагою та гордістю, кожна річниця має своє особливе значення. Вони стають часом для спогадів про минулі події, для подяки одне одному за підтримку та взаєморозуміння, а також для планування майбутніх мрій і досягнень разом. Кожна річниця — це не лише символ пройденого часу, але й свідчення сили та стійкості кохання, яке зростає й підсилюється з кожним спільним днем.

1 рік – Ситцеве весілля

Перший рік у шлюбі – значуща подія. Традиційно молодятам дарують ситець, оскільки вважається, що за рік спільного життя у них повинна народитися дитина, і ситець є чудовим подарунком для новонародженого. В наш час традиції змінилися, тому замість ситцю можна подарувати комплект постільної білизни. Подушки, ковдри, пледи та наволочки будуть гарною альтернативою тонкій тканині.

2 роки – Паперове весілля

На першу річницю шлюбу, яку називають паперовим весіллям, прийнято дарувати подарунки з паперу. Один із варіантів подарунка на паперове весілля – квитки у подорож. Не обов’язково купувати дорогі путівки до Європи. Для бюджетнішого подарунка підійдуть сертифікати, абонементи, книги.

3 роки – Шкіряне весілля

Річниця шкіряного весілля вважається найзнаковішою – це перший серйозний рубіж у житті пари – чоловік та дружина звикли один до одного і без розбіжностей ведуть побут. Шкіра – міцний матеріал на відміну від ситцю (перша річниця) та паперу (друга), тому на 3 рік спільного життя гості та родичі дарують подарунки, що запам’ятовуються: речі зі шкіри (гаманці, портмоне, сумки, ремені).

4 роки – Льняне весілля

Подружжя, яке прожило разом чотири роки, відзначають лляне весілля. Льон – тверда, але в той самий час м’яка тканина. Наші пращури з цим асоціювали й життя чоловіка та дружини у нову річницю. Льон міцний, але водночас ніжний і приємний на дотик. Найкраще для подарунка на річницю підійдуть лляні скатертини, серветки, чохли на стільці.

5 років – Дерев’яне весілля

П’ятиріччя шлюбу є першою значною ювілейною датою в житті подружньої пари. Вона символізує міцність сім’ї. Дерево – надійний матеріал у будівництві будинків. Наші пращури десятиліттями жили в дерев’яних будинках, де їм було тепло та затишно. На п’яті роковини молодій сім’ї дарують подарунки з дерева. У творчих магазинах можна купити жіночі та чоловічі аксесуари для інтер’єру, доповнені дерев’яними вставками, столик для сніданку, настінне панно. Але не варто дарувати качалку – такий подарунок вважається поганою прикметою.

6 років – Чавунне весілля

Чавун – міцний, довговічний матеріал. Вважається, що за шість років спільного життя чоловік й дружина створили всередині сім’ї міцний побут, звикли один до одного і тепер йдуть пліч-о-пліч у світле майбутнє. На чавунне весілля подають посуд (сковороду, чавунок), мангал, товари для будинку з чавуну (вішалки, фігурки).

7 років – Мідне або вовняне весілля

Весільні роковини несуть у собі велике значення. Все починається з ситцевого весілля (1 рік), а ситець – найнемічніший, найтонший матеріал. Після нього йде папір, шкіра, льон та багато іншого. Так дійшло до міді – твердого, міцного виробу. І сім’я після семи років стає такою ж міцною. На свято заведено дарувати предмети із міді – монетки, шкатулки, вази, статуетки. Вони принесуть у будинок щастя та багатство.

8 років – Бляшане весілля

Вісім років сім’ї – важлива дата. На восьму річницю життя подружжя остаточно зміцніло, чоловік й дружина позбавилися дрібних сварок, звикли один до одного і навчилися вести спільний побут. На річницю бажано робити ремонт, перестановку. Це добре вплине на майбутнє життя подружжя. А подарувати їм можна скарбничку із жерсті, прикраси, предмети інтер’єру.

9 років – Фаянсове весілля

Фаянсове весілля переломний період у житті чоловіка та дружини. Фаянс – міцний, але водночас тендітний керамічний виріб. Десять років називають часом невеликих криз у сім’ї – їх можна легко подолати, допомагаючи один одному у важких ситуаціях. Подарувати парі бажано керамічний посуд, шкатулки, підставки, статуетки та аксесуари для ванної кімнати. Ці подарунки згладять гострі кути в сім’ї та стануть оберегами від сварок.

10 років – Олов’яне весілля

10 років - Олов'яне весілля

Десятиріччя шлюбу, відоме як «олов’яне весілля», є першим круглим ювілеєм у житті подружньої пари. За 10 років чоловік й дружина стали гнучкими, толерантними один до одного і в кризових ситуаціях навчилися знаходити компроміси. Цими ж якостями володіє олово – воно м’яке, податливе. Друга назва у річниці – рожеве весілля. Щоб порадувати пару на їхній перший ювілей, можна подарувати незвичайні речі рожевого кольору або вироби з олова: посуд, вазу, прикраси та предмети інтер’єру.

11 років – Сталеве весілля

Подолавши рубіж у 10 років, вважається, що подружня пара виходить на новий рівень – у сім’ї міцніють стосунки, вони становляться такими ж твердими й довговічними, як сплав сталі. Саме тому одинадцятирічна річниця називається «сталевою». Традиційні подарунки на свято – вироби зі сталі. Можна подарувати сталеве мило – воно нейтралізує запахи та виглядає ефектно. Охолоджувач напоїв та кавоварка теж знадобляться у побуті.

12 років – Нікелеве весілля

Між сталевим (11 років) та конвалії (13) весіллям є ще річниця – нікелеве весілля. Її відзначають через дванадцять років після укладання офіційного шлюбу. Багато хто любить дарувати на цю річницю підкову – символ благополуччя, прибутку та достатку у сім’ї. Актуально подарувати ювелірні вироби із додаванням нікелю або кілька столових приладів.

13 років – Мереживне весілля

Тринадцять років спільного життя у ролі чоловіка й дружини – знакова подія. Якщо свято весною, можна купити в подарунок букет конвалії. В інші пори року деталі для інтер’єру з принтом з конвалії або елементи домашнього текстилю також стануть чудовим презентом і знаком уваги.

14 років – Агатове весілля

Агат – дорогоцінний камінь. Багато народів світу використовують його як оберіг від нещасть. Якщо в будинку є агат, сім’я житиме в гармонії. Наші предки назвали чотирнадцяту річницю одруження на честь агата, вважаючи, що камінь принесе в сімейну пару спокій. Традиційні подарунки: грошове дерево з агатових намистин, рамки для фотографій.

15 років – Кришталеве весілля

П’ятнадцять років – гарна, гармонійна дата у житті подружжя. Чоловік та дружина багато чого пережили разом, дізналися про свої слабкі та сильні сторони, тому стали крихкими в очах один одного. Скло – тонкий, але витончений матеріал. За ним потрібно доглядати та берегти, як і сімейні узи. Класичні подарунки на скляні роковини одруження – це келихи, посуд зі скла, графини, скляний журнальний столик, вази.

16 років – Топазове весілля

Топаз – це цінний камінь, який втілює в собі символи мудрості, краси і спокою. Подружжя, яке відзначають шістнадцять років у шлюбі, примудрене сімейним життям, тому річницю називають «топазовим весіллям». Родичі та друзі дарують чоловікові та дружині речі ніжно-блакитного кольору – постільна білизна, вазу, посуд, фіранки.

17 років – Рожеве весілля

Ніжна та легка річниця – це сімнадцятиріччя спільного життя. Не дарма її називають «рожевим весіллям». Троянда – квітка, що символізує щиру любов, відданість, романтику. Пари, які разом сімнадцять років, збоку виглядають, як пахучі троянди. Традиційний подарунок – насіння квітки, троянда у горщику, аромалампа. Також можна подарувати постільну білизну, рушники, сервіз рожевого кольору.

18 років – Бірюзове весілля

Бірюзове весілля уособлює вірність та щиру любов. Це час, коли подружня пара вже пережила всі кризові моменти, остаточно зміцніла і позбулася непорозуміння. Діти вже підросли й настав час присвятити час собі. Подарунки: прикраси з бірюзовими вставками, комплект білизни у бірюзових тонах, бра, статуетки та інші предмети інтер’єру.

19 років – Гранатове весілля

Яскраві та насичені роковини – це дев’ятнадцятирічні спільного життя. Наші пращури не просто так дали їй назву «гранатове весілля». Гранат символізує віддану любов, яка, поєднуючись з юною статтею, створює щасливий і гармонійний союз. Через дев’ятнадцять років шлюбу чоловік та дружина виходять на новий рівень сімейних стосунків. Їм дарують все у яскраво-червоних тонах: скатертина, сервіз, домашні аксесуари, посуд. Пляшка гранатового вина також чудово підійде для презенту.

20 років – Порцелянове весілля

20 років - Порцелянове весілля

Двадцять років – друга серйозна річниця у житті сімейного життя, яку порівнюють із порцеляною. Порцеляна тендітний, але вишуканий вид кераміки. Він найдорожчий та найкрасивіший. Відзначають порцелянове весілля у колі близьких людей. Сімейній парі дарують порцеляновий сервіз, статуетки. Якщо брати не класичні подарунки: теплий плед, ковдри, подушки, домашні аксесуари.

21 рік – Опалове весілля

Опал – сильний енергетичний камінь, який може змінити життя його власника як на кращий, так і на гірший бік. Тому потрібно обережно вибирати подарунки для сімейної пари. Найкраще піднести чоловікові та дружині, які прожили разом двадцять один рік, щось повсякденне: набір декоративних подушок, аксесуари для ванної кімнати, вітальні та спальні. Сертифікати та абонементи також стануть чудовим варіантом презенту на опалову річницю.

22 роки – Бронзове весілля

Двадцять два роки прожитих разом відзначають яскраво та цікаво: теплого вечора у колі рідних й близьких людей. Можна накрити стіл удома або замовити вечерю у ресторані. Подружжя, яке відзначає бронзове весілля, створило міцну та дружню сім’ю, тому їм дарують тематичні подарунки: статуетки, кухонне приладдя або свічники з бронзи, медалі за «щасливий шлюб», вішалки та гачки.

23 роки – Берилове весілля

Берил – ніжний та красивий дорогоцінний камінь. Він нагадує за кольором морську хвилю та символізує душевну гармонію, достаток. Камінь – зберігач сімейного вогнища. Берил уособлює пару, яка створила навколо себе затишну атмосферу. Подружжю дарують подарунки з бериловим камінням: дружині браслети чи сережки, а чоловікові запонки.

24 роки – Атласне весілля

Двадцятичотирирічна річниця у шлюбі називається «атласним весіллям». Атлас – міцний матеріал. Він псується під впливом зовнішніх чинників. Так і винуватці торжества: їм нічого не страшно, адже між собою вони пізнали справжню гармонію та спокій. Парі, яка живе пліч-о-пліч двадцять чотири роки, слід дарувати тематичні подарунки з атласної тканини, що запам’ятовуються: постільна білизна, халати, нічні піжами або сертифікати на купівлю цих речей.

25 років – Срібне весілля

Срібна річниця означає, що подружжя святкує свій четвертий ювілей.Чоловік та дружина можуть подарувати один одному на річницю прикраси: кільця, браслети чи запонки. Свічник зі срібла стане чудовим подарунком для пари від друзів. Ще варіанти: срібні прилади, ключниця із металу зі срібними вставками, органайзер для речей у срібному стилі.

30 років – Перлове весілля

30 років - Перлове весілля

Пара, яка прожила у шлюбі тридцять років, відзначає перлове весілля: найніжнішу та аристократичну річницю. Перли – виріб почесних осіб, тому чоловік й дружина, долаючи тридцятирічний рубіж сімейного життя, стає поважними у суспільстві. Вони можуть вручити одне одному те, чого вони довго прагнули. Підійдуть будь-які вишукані подарунки.

35 років – Полотняне або коралове весілля

Тридцять п’ять років – серйозна дата у житті сімейної пари. Урочистість святкують у затишній обстановці у колі рідних й близьких. З подарунків можна зробити щось, пов’язане з подружжям. Відмінний варіант: настінний фотоколаж зі знімками з морської подорожі. Він підійде по колірній гамі та атмосфері.

40 років – Рубінове весілля

Рубін – дорогоцінний мінерал червоного кольору. Він символізує віддану любов та душевну зрілість. Завдяки чудовим якостям цього мінералу, його обрали символом для відзначення сорокової річниці весільного ювілею. Це особливий час, коли чоловік і дружина стають найближчими один одному. Подружжю дарують на 40 років практичні подарунки – домашнє начиння, пам’ятну річ. Новий диван, крісло чи техніка стануть великою радістю в сім’ї.

45 років – Сапфірове весілля

Сорок п’ять років у шлюбі називають сапфіровим весіллям через незвичайні властивості цього каменю. Сапфір – дорогоцінний мінерал синього чи блакитного відтінку. Найчистіший, легкий та витончений камінь. На сорок п’яту річницю подружжю подають речі із сапфіровими вставками – прикраси, антикварні статуетки. Але не тематичні подарунки також популярні: Ви можете подарувати сім’ї щось з того, про що вони мріяли.

50 років – Золоте весілля

50 років - Золоте весілля

П’ятдесят років – не перше, але важливе свято у житті подружжя. Вони прожили разом половину століття, пройшли через багато щасливих моментів і труднощів, пізнали справжню сутність любові й душевної спорідненості. Святкують золоте весілля у розкоші та у великій компанії. Діти та онуки можуть подарувати винуватцям урочистості вишукані та корисні подарунки: домашню техніку, меблі у вітальню або на кухню. Також подружжя оцінить нову постільна білизна із золотистими вставками, халати, теплий плед.

55 років – Смарагдове весілля

Смарагдове весілля – велика подія. Наші пращури вважали, що смарагдовий камінь здатний заспокоювати бурі й запобігати негоді, тому і чоловік з дружиною, проживши разом більше півстоліття, навчилися уникати сварок і недомовок. Вони стали одним цілим і живуть в умиротворенні та злагоді. Найкраще винуватцям урочистостей подарувати туристичну путівку до їхнього улюбленого міста чи країни. Такий подарунок поверне їх у минуле та наповнить серце приємними враженнями.

60 років – Діамантове весілля

Діамантове весілля – подія, що запам’ятовується. Святкують свято яскраво й у великій компанії близьких людей. Дарувати найкраще корисні подарунки: домашні аксесуари, постільна білизна, посуд. Якщо подружжя любить подорожувати, можна купити туристичну путівку до найближчого міста чи санаторію.

65 років – Залізне весілля

Залізне весілля ще в минулому вважалося великим святом. На неї запрошували усю родину. Залізо – найміцніший і довговічніший матеріал, тому життя подружньої пари, яка перетнула рубіж у шістдесят п’ять років, порівнюють саме з ним. Винуватцям урочистостей дарують традиційні речі: статуетки із заліза, залізні рамки з фотографіями, підставки із заліза.

70 років – Благодатне весілля

Ось і справді благодать — все життя провести з однією людиною, виростити дітей, побачити онуків, правнуків.

75 років – Коронне весілля

Рідко кому випадає можливість відзначити 75 річницю весілля удвох зі своїм чоловіком. Але й таке буває: безперечно, пара заслужила королівських почестей цього дня, адже їй вдалося зробити те, що не вдається майже нікому.

80 років – Дубове весілля

Дуб має потужне коріння і може стояти, як скеля, сотні років — ніякі бурі йому не страшні, як і міцній, згуртованій родині не небезпечні життєві негаразди.

90 років – Гранітне весілля

Гранітне весілля, яке святкують на 90-ту річницю подружнього життя, символізує неймовірну міцність та витривалість стосунків, подібну до граніту – одного з найтвердіших матеріалів на Землі. Це свідчення надзвичайної сили любові, взаємної підтримки та розуміння, що супроводжували пару протягом дев’яти десятиліть.

100 років – Платинове (червоне) весілля

100 років - Платинове (червоне) весілля

Історія налічує небагатьох подружжів, яке відзначає столітній ювілей з дня одруження. І нехай колір платинового весілля – червоний, не варто зловживати ним в інтер’єрі банкетного залу під час організації урочистостей. Краще віддати перевагу спокійним, ніжним тонам. З подарунків теж варто вибирати те, що обов’язково знадобиться у житті подружжя.

Прокрутка до верху