Головна » Що подарувати священнику на День Народження
Що подарувати священнику на День Народження

Що подарувати священнику на День Народження

У певний момент перед кожною віруючою людиною постає питання, який подарунок можна зробити батюшки в день його народження або в день тезоіменитства – іменин священника. Вибір подарунка для священнослужителя – процес дуже складний і делікатний. Подарунки можуть бути як духовної спрямованості, так і мирські. Дуже особисті речі людині церковного сану дарувати не слід.

Ідеї подарунків священникові на день народження

Ідеї подарунків священникові на день народження
 1. Букет квітів та коробка цукерок

Найдешевшим і найпростішим подарунком є квіти та цукерки. Священнослужителі не прив’язані до матеріальних речей, тож отримати на день народження від парафіянина гарний букет квітів та смачні шоколадні цукерки буде більш ніж приємно. Тільки треба пам’ятати, що у пост цукерки будуть недоречні.

 1. Тканини

Більшість батюшок віддають перевагу такому подарунку, як тканини. З них можна пошити одяг для служіння або повсякденний одяг. Тканини на подарунок підійдуть найрізноманітніші. Можна купити атлас, шовк, габардин, напів шерсть, костюмну тканину, натуральний льон тощо. Перед покупкою краще уточнити у священника його пристрасті, щоб не помилитися у виборі.

 1. Одяг для богослужіння

Найшикарнішим подарунком для батюшки є одяг для богослужіння. Ще називають церковним одягом. Такий презент краще подати на ювілейну дату. Подарувати можна підрясник, рясу чи скуф’ю. Речі обов’язково мають бути дуже гарної якості. Продаються вони у спеціальних церковних лавках. Коштують досить дорого.

 1. Ікона ручної роботи

Прекрасним подарунком стане ікона ручної роботи. Це може бути писана на замовлення ікона або, наприклад, вишита власноруч. У першому випадку подарунок коштуватиме чимало грошей, тож не кожен парафіянин може собі дозволити його придбати. У другому випадку доведеться витратити багато зусиль на створення ікони, але такий презент точно потішить священника.

 1. Ладан

Ладан є обов’язковим атрибутом на церковному богослужінні. Так як він завжди швидко витратиться, то зробивши такий подарунок, парафіянин точно не помилиться. Різновидів ладану існує досить багато – вифлеємська, афонська, архієрейська, грецька та інші. Вибирати його потрібно за запахом. Придбати можна у спеціалізованих магазинах, а також передсвяткових православних ярмарках.

 1. Церковне начиння

Перед тим, як дарувати церковне начиння, необхідно поцікавитися у священника, чого саме він потребує. Срібна кишенькова ладаниця, олія, свічки – все це може стати гарним подарунком для церкви та батюшки.

Що подарувати священнику на День Народження

Що подарувати священнику на День Народження
 1. Закладка для Євангелія або Службовця

На іменини священнослужителя можна придбати гарну закладку для Євангелія чи Службовця. Готові закладки продаються у церковних лавках. Але якщо парафіянин хоче приємно здивувати свого духовного наставника, то за наявності творчих умінь закладку можна зробити самостійно, наприклад, вишити бісером чи нитками.

 1. Компакт-диск з аудіозаписами духовної музики

Незвичайним подарунком на день народження священника стане компакт-диск із духовною музикою. Православна музика очистить будинок і наповнить його гармонією та радістю. Існують диски з аудіозаписами церковних піснеспівів, дзвін або зі співом церковних бардів.

 1. Книги

Якщо вибір припав на духовну літературу, треба пам’ятати, що подібних книг у священника багато. Тому, при покупці такого подарунка необхідно звернути увагу на унікальність видання. Наприклад, можна придбати старовинну рідкісну Біблію або молитвослов у якісній шкіряній палітурці із золотим тисненням.

 1. Чохол на мобільний телефон

У кожного батюшки є мобільний телефон. Дуже практичним та корисним подарунком стане чохол для мобільника. Нині асортимент чохлів дуже великий, тому можна знайти незвичайні екземпляри на церковну тематику. Наприклад, купити чохол із зображенням хреста або надрукованою на ньому молитвою.

Порада: відповідний однотонний чохол для мобільного можна купити, а малюнок на нього нанести самостійно або замовити друк у принт-студії.

Можна підібрати дуже красиві різні чохли для телефону (дерев’яні (або замовити індивідуальний чохол з біблійним сюжетом). У мережі зустрічаються чохли, оформлені в стилі старої біблії.

 1. Домашнє начиння

Хорошим подарунком на день народження стане різне кухонне начиння. Набір каструль і сковорідок, гарні вишиті рушники, набір столових предметів – все це стане у пригоді священнослужителю в господарстві.

Не треба боятися дарувати мирські подарунки, адже батюшки — такі ж люди, як і всі інші, і крім церковного життя, вони мають своє особисте сімейне життя.

 1. Сертифікат на покупки до магазину побутової техніки

Батюшки дуже цінують свою родину і домівку. Відмінним подарунком стане подарунковий сертифікат на придбання побутової техніки. Там сім’я священника зможе придбати те, чого їм не вистачає у побуті.

 1. Набір гарного чаю або кави

Священнослужителі, як і звичайні люди, люблять пити чай та каву. Тому добрим подарунком стане набір таких напоїв. Замість стандартного чорного або зеленого чаю можна подарувати різні корисні трав’яні збори. Каву краще вибирати натуральну, а не розчинну.

Дивіться також багато цікавих ідей подарунків на День Народження

Прокрутити вгору