Головна » Винахідливі та корисні: розумні гаджети як ідеальний подарунок
розумні гаджети як ідеальний подарунок

Винахідливі та корисні: розумні гаджети як ідеальний подарунок

Розумні гаджети в будинку скорочують обсяг робіт з господарства, звільняючи час та полегшуючи побутове життя. Розповідаємо про найкращі девайси, які зроблять життя у квартирі чи будинку більш комфортним та автоматизованим.

Програмовані власником пристрої «спілкуються» між собою мережею Wi-Fi та іншим протоколам, підпорядковуються голосовим командам та діють у повній відповідності до встановлених їм правил (сценаріями).

У матеріалі зібрані найкращі «розумні» гаджети для дому та квартири на думку редакції проєкту «Вибір експертів». Стаття має рекомендаційний характер і не є керівництвом до покупки та інших дій.

Що вміють сучасні розумні гаджети для дому та квартири

“Домашні” гаджети можна умовно розділити на три категорії:

  • Для безпеки житла. До цієї групи входять датчики руху, відкриття дверей, розбиття скла, диму, протікання води тощо. Вони стежать за зовнішнім оточенням, фіксують внутрішні проблеми, б’ють на сполох при позаштатній ситуації;
  • Для контролю над «погодою» у будинку. Це датчики світла, температури та вологості повітря, які створюють комфортне перебування у приміщенні. Вони контролюють освітлення, подаючи світло в потрібну зону та з необхідною інтенсивністю, включають обігрів або, навпаки, охолоджують спекотне повітря, зволожують його;
  • Для керування побутовою технікою. Третя категорія дружить із «розумними» колонками, наприклад – вони командують роботами для прибирання, технікою для кухні, засувають штори та демонструють фільми на замовлення.

Система «Розумний дім»

Система «Розумний дім»

При підключенні пристроїв для «розумного будинку» за Wi-Fi збільшується навантаження на домашні інтернет-канали, які паралельно використовуються іншими мешканцями. Команди приймаються пристроями з деяким запізненням через зниження якості з’єднання. Стандарт бездротового зв’язку пропонується для зменшення мережевого трафіку і дозволяє «розумному дому» ефективно функціонувати в режимі офлайн.

Завдяки протоколу скорочується енергоспоживання пристроїв, необхідне для підтримки мережі. Це означає, що з автономної роботи гаджета досить мати мініатюрне джерело харчування, і його вистачить надовго. “Розумні” прилади можна встановлювати на будь-якій відстані від станції або роутера, оскільки кожен пристрій включено в “транзит” зв’язку, що збільшує дальність його дії.

Кількість гаджетів, що приєднуються до станції мережі, не обмежена. Команди виконуються негайно. Можна підготувати локальні сценарії з автоматичним запуском пристроїв без Інтернету. На ринку присутні моделі у вигляді окремого хаба для управління «розумним будинком», але краще пристрою з вбудованим хабом – відеокамера, голосова колонка та інше.

«Розумна» колонка

«Розумна» колонка

Всі колонки забезпечують виконання команд і відрізняються між собою в основному функціональністю, гучністю та дизайном. Їхня ціна залежить від «начинки» – чим більше можливостей, тим дорожче. На поверхні може бути розміщений сенсорний екран, куди виводиться час, відомості про погоду тощо.

Оскільки йдеться про колонки, тим більше голосові, то звук має значення. Це і гучність, і якість відтворення. У колонок, що голосніше, звучання буде чистіше. Якщо хочеться слухати музичні твори, слід звернути увагу на цей факт. Оскільки команди віддаються вголос, пристрій повинен мати мікрофон.

Взаємодія з підключеними гаджетами здійснюється домашньою мережею, і буде краще, якщо прилад підтримує дводіапазонний Wi-Fi. Колонки відтворюють музику плейлистами, ведуть пошук в інтернеті, повідомляють останні новини, виводять на екран фільми з онлайн-кінотеатрів. Також по команді включають та вимикають все, з чим комунікують мережею.

Представники всіх брендів мають обтічну форму з гладкою або трохи ребристою поверхнею, можуть бути різних кольорів, мати тканинне покриття. Вибір колонки індивідуальний – під потреби, інтер’єр та манеру спілкування.

Метеостанція

Метеостанція

Домашня метеостанція – прилад, який вимірює температуру та вологість навколишнього середовища. Деякі моделі надають дані лише про стан повітря в приміщенні, інші – разом із вуличними параметрами. Гаджет може працювати автономно на батареях або від мережі, демонструвати показники на своєму дисплеї або надсилати їх на смартфон через встановлену програму.

За наявності зовнішнього (вуличного) датчика пристрій може становити метеопрогноз на найближчі дні, використовуючи накопичену інформацію за минулий період. І, бувши вбудованим у систему розумного будинку, вплинути на комфорт у ньому – для цього слід задати прикордонні параметри для температурного режиму та необхідної вологості. Щойно стан повітря досягне невизначених значень, відразу спрацює «сигнал тривоги».

Прилад відправить повідомлення на смартфон для віддаленого керування домашнім обладнанням або передасть «критичні» дані системі розумного будинку, щоб та самостійно ввімкнула обігрів або зволожувач повітря, змінила умови провітрювання. Метеостанція підтримує зв’язок із голосовим помічником, який на запит повідомить і про силу вітру на вулиці, і про рівень насичення киснем внутрішніх приміщень.

Зволожувач повітря

Зволожувач повітря

Гаджет підтримує вологість повітря, необхідну для комфортного перебування у приміщеннях будь-якої площі. Саме «просторість» приміщення – головний чинник, що впливає на вибір приладу. Чим більший обсяг вбудованої місткості для води, тим довше та ефективніше відбуватиметься зволоження.

Управління відбувається через додаток у смартфоні, мережею Wi-Fi у системі розумного будинку та за сприяння голосового помічника. Команда ініціює роботу пристрою за зміни показників. Принцип перетворення води на «пар» може бути різним. Для розумного будинку зазвичай використовують ультразвук.

Зазвичай прилад оснащений поворотним механізмом, щоб уникнути скупчення водяного пилу, має різні режими інтенсивності розпилення, самостійно підтримує задані параметри вологості й автоматично припиняє роботу без води. Крім цього, він іонізує повітря, вбиваючи цим шкідливі бактерії, і ароматизує його. В окремих моделях стоїть ультрафіолетова лампа для бактеріального очищення води, що використовується.

Конвекторний обігрівач

Конвекторний обігрівач

Конвекторний прилад ефективніший за традиційний масляний радіатор, оскільки нагрівання повітря відбувається швидше і з меншими енерговитратами. Принцип роботи – процес конвекції: тепле повітря від нагрівального елемента підіймається вгору, поступаючись місцем холодним потокам, що надходять знизу.

Пристрій може мати різне покриття: металеве, керамічне, скляне. Бути одно- або двостороннім (видування тепла проводиться з кожного боку опалювальної панелі). Якщо всередині є вентилятор, робота приладу буде «чутнішою». Управління здійснюється фізичними кнопками, розміщеними на корпусі, за допомогою пульта або голосових команд через мобільний додаток.

Продуктивність обігрівача залежить від його потужності та об’єму приміщення, що обігрівається. Якщо конвектор призначається для ванної кімнати, обов’язково повинен бути вказаний ступінь вологозахисту корпусу. Розмістити пристрій можна стаціонарно на підлозі або стіні, можна вибрати модель на колесах для зручного переміщення.

Перевага розумного конвектора – не пересушене повітря, комфортний температурний режим, дистанційне керування. При падінні температури до вибраного мінімального значення відбувається автоматичне увімкнення нагрівача і навпаки.

Розетка

Розетка

Пристрій зручно використовувати в будинку, де заздалегідь не було передбачено «розумних» комунікацій. Воно сумісне з приладами, що керуються дистанційно. Завдання гаджета – стежити за роботою підключеного до нього девайсу. Контроль здійснюється як за попередньо складеним розкладом із застосуванням вбудованого таймера, так і в будь-який час за допомогою віддаленого доступу через програму на смартфоні.

Розетки відрізняються набором функцій, що відбивається з їхньої вартості. Вони можуть вести облік споживаної електроенергії, включати та вимикати приєднані до них пристрої, припиняти роботу при нагріванні корпусу вище за дозволену температуру. Існує режим “Відпустка”, коли пристрій включає прилади на короткий час для імітації домашньої діяльності.

Зовні гаджет виглядає як знімний “трійник” з одним гніздом. З одного боку – вилка для підключення до електромережі через звичайну розетку, з іншого – роз’єм для підключення керованого приладу. Як правило, на корпусі є індикатор, що підтверджує роботу пристрою (живлення, бездротове підключення). Такий накладний модуль – гарантія безпеки будинку за вашої відсутності.

Розумні лампочки

Розумні лампочки

“Розумних” ламп досить багато – це світлодіодне освітлення з регулюванням домашньою мережею Wi-Fi, з голосовим керуванням і віддалено через програму. Їх можна завдяки різноманітності форм, цоколів та потужності помістити в будь-який світильник – нічник, люстру, стрічковий індикатор. Перевага використання полягає в дистанційному контролі над освітленістю потрібної зони, включення та вимкнення світла за розкладом.

Лампи змінюють інтенсивність освітлення та його кольоровість на вимогу або встановленому правилу за рахунок таймера. Зазвичай у програмі відображаються всі керовані джерела світла, кожному можна призначити свій робочий план, який легко коригувати за необхідності.

За наявності декількох ламп можна організувати музику кольору під настрій – вони будуть змінювати колір відповідно до зовнішнього звукового супроводу. Щоправда, гра кольору може бути не надто яскравою. Недоліком деяких ламп для «розумного» освітлення є односпрямованість світлового пучка – він концентрується в один бік без розсіювання, що робить світлим певну ділянку, але сусідні зони залишаються темними. Як правило, лампи сумісні з багатьма платформами.

Замок на вхідні двері

Замок на вхідні двері

Замок зручний тим, що не тільки забезпечує безпеку житла, а й дозволяє налаштувати домашній простір відповідно до потреб мешканців. При вході автоматично вмикається світло, на кухні закипає чайник, звучить улюблена пісня. Для кожного домочадця прописаний свій найкращий сценарій при вході та виході.

Крім того, замок надійно виконує свою основну функцію – захищає будинок від чужого проникнення. Відкрити його можна кількома способами: звичайний ключ, цифровий код, відбиток пальця, NFC-мітка. Пам’ять пристрою містить достатньо персональних варіантів. Двері можна відкрити віддалено через програму на смартфоні, якщо гості прийшли раніше.

При нестандартній ситуації замок увімкне сигналізацію та відеоспостереження – він працює з багатьма системами «розумного будинку» та їхніми голосовими помічниками. І обов’язково сповістить власника про будь-яку незнайому дію ззовні.

Зазвичай замковий пристрій працює від батарей, про робочий стан яких власник обізнаний. Якщо заряд добігає кінця, йому надійде відповідне сповіщення. Можливе передбачене аварійне харчування. Гаджети мають як традиційний зовнішній вигляд, так і інноваційніший «формат».

Дверний дзвінок

Дверний дзвінок

Гаджет містить датчик руху, відеокамеру, мікрофон та динамік. Ціна залежить від функціональності всіх складових. Зв’язок із системою «розумного будинку» підтримується через мережу Wi-Fi, а з власником – через додаток на телефоні. Робота пристрою потребує електроживлення – звичайні батареї або акумулятор для зовнішнього блоку та підключення до електромережі для динаміка.

Дзвінок забезпечує двосторонній голосовий контакт, передачу відео із захопленням деякої території, веде розпізнавання осіб, фіксує рух біля дверей та передає тривожний сигнал власнику. Звуковий супровід різний: від улюбленої мелодії для своїх та пронизливої трелі для відлякування чужинців.

Передача зображення на смартфон дозволяє візуально спілкуватися з відвідувачем віддалено. Деякі камери мають функцію нічного бачення, ведуть фото- та відеозйомку з формуванням архіву. Можна з’єднати інші зовнішні камери, щоб збільшити зону перегляду. Відстань для датчика руху налаштовується, як і режим спрацьовування дзвінка – автоматично при наближенні до дверей або безпосередньо при натисканні на кнопку.

Подушка для сну

Подушка для сну

«Розумна» подушка покликана забезпечити якість сну. Друга важлива функція, що візуалізується в додатку на смартфоні – рекомендації щодо підвищення цієї якості. Для забезпечення таких важливих призначень усередину подушки розміщено датчик хропіння, динамік, таймер та акумулятор. Крім них, у різних моделях використовують іншу додаткову “начинку”.

Датчик хропіння стежить за диханням сплячого і звуками, які вони виробляють уві сні. Завдання подушки – виключити хропіння зі сну або мінімізувати його інтенсивність. І різні моделі роблять це по-своєму: десь йде надув внутрішніх повітряних мішків для зміни положення голови, десь із тією ж метою включається легка вібрація.

Вкладений динамік співає колискові – відтворює музику або інші звуки для швидкого засинання. Таймер записує ритм сну – інформація відправляється в додаток, де обробляється для винесення “вердикту” за якістю в бальній системі. На основі аналізу даних даються рекомендації щодо покращення сну.

Акумулятор забезпечує роботу подушки, має достатній термін автономної роботи, заряджається зазвичай через інтерфейс USB-C. Подушки мають всередині регульовані охолоджувачі, електрогрілки, вбирають піт, що виділяється з голови.

Електрокарниз для штор

Електрокарниз для штор

Автоматизація штор може бути здійснена як для встановлених карнизів, так і запланованих. Відкриття та закриття здійснюється згідно з прописаним сценарієм – за часом, звуковим сигналом або голосовою командою, при спрацьовуванні будь-якого пристрою (дверний замок, будильник, датчик відкриття вікна тощо). Можна налаштувати режим повного або часткового розсування залежно від бажаної освітленості у заданий час.

Штори надає руху електроприводу, який може працювати автономно з використанням пульта управління або бути підключеним до системи «розумного будинку». У першому випадку це будуть автоматичні штори, у другому – «розумні», де механізм рухають таймер, голосові помічники, команди через додаток на телефоні, різні датчики.

Привідний механізм вибирають відповідно до типу штор: або розсувний для вертикальних гардин або обертається для рулонних. Мотор працює від мережі або має акумулятор, що заряджається через USB-C, також може мати вбудований датчик освітленості. Взаємодія з командним пунктом йде за протоколом Wi-Fi.

Чайник

Чайник

Чайник з дистанційним включенням має вбудований модуль, за допомогою якого встановлюється зв’язок із центром управління «розумним будинком» через мережу Wi-Fi, Bluetooth або інший зв’язок, у додатку на телефоні. Такий значущий на кухні прилад дозволить в заданий час закип’ятити воду або нагріти її до певної температури й більше градусом.

Для цього не потрібно бути на кухні. Достатньо вибрати відповідну команду в програмі або записати сценарій у пам’яті станції, що управляє. Чайники можуть підтримувати потрібну температуру протягом кількох годин, змінювати колір індикаторного підсвічування залежно від ступеня нагрівання, автоматично вимикатися за відсутності води.

Як і у випадку з іншими пристроями роботу чайника можна пов’язати з послідовною дією інших гаджетів. Наприклад, дзвенить будильник, розсуваються штори, вмикається світло у ванній і чайник починає гріти воду. При цьому сценарії можуть бути персоналізовані під розпорядок дня кожного члена сім’ї.

Терморегулятор

Терморегулятор

Терморегулятор можна керувати домашньою мережею голосовими помічниками, віддалено через програму або фізичним шляхом. Пристрій може підтримувати різні температурні режими різних приладів (теплої підлоги, обігрівачів, в цілому будинку чи дачі) та залежно від потреб домочадців.

Температури підбирають індивідуально в діапазоні встановлених значень або виставляють самостійно. Це залежить від моделі терморегулятора. Наприклад, для економії електроенергії передбачено режим відкритого вікна – автовідключення нагріву, якщо температура значно знижується за короткий час.

Завдяки створеним сценаріям терморегулятор створюватиме приємну атмосферу за розкладом – нагріватиме приміщення до необхідної температури у заданий період часу та контролюватиме енерговитрати.

Холодильник

Холодильник

Холодильник із серії «розумних» пристроїв також підключається за протоколом Wi-Fi до домашньої станції, підпорядковується командам із телефонної програми та голосовим помічникам. З будь-якої точки простору можна дізнатися, якою є температура в камерах, чи достатньо льоду до приходу гостей і навіть задати форму для нього в деяких моделях.

Хоча завдання такого холодильника ширше – він стежить за режимом охолодження і повідомляє про невідповідності, може підтримувати індивідуальні умови для кожної камери, якщо їх кілька. Наприклад, для контейнера з овочами реалізована функція збереження “хрусткості” і вони довше залишаються свіжими. Деякі моделі мають на дверцятах спеціальне вікно-дисплей, через яке можна заздалегідь знайти потрібний продукт і швидко дістати його, щоб не порушувати температурний режим.

Холодильник самостійно проводить діагностику свого стану, регулює налаштування згідно з отриманими результатами, інформує про можливі проблеми. Він збирає дані про переваги домочадців, фіксує розташування продуктів, покладених конкретним членом сім’ї, і виводить термін зберігання на екран персонально для кожного. Наявність таких опцій підвищує вартість домашніх рефрижераторів.

Кондиціонер

Кондиціонер

«Розумні» кондиціонери дають можливість у повному обсязі контролювати довкілля у приміщенні. Завдяки їм можна налаштувати кращий варіант охолодження до потрібної години та на необхідний період. До того ж це більш економічний варіант, ніж звичайні спліт-системи – після досягнення заданої температури повітря вони підтримують її на нижчих обертах. І цим скорочують енергоспоживання.

Працюють кондиціонери з «інтелектом», так само як усі інші розумні гаджети, під керуванням станції та голосових помічників мережею Wi-Fi та через додатки. За командою пристрій змінює температурні значення, посилює циркуляцію повітря, перемикає робочі функції (обігрів, охолодження, вентиляція, осушення). Є моделі, які надсилають повідомлення про свій поточний стан, таким чином оптимізуючи сервісне обслуговування.

Взаємодія коїться з іншими гаджетами дозволяє економно витрачати ресурси всієї системи. Кондиціонер автоматично вимикається під час спрацювання датчика відкриття вікна або після закриття вхідних дверей. Чим більше розумних пристроїв, тим більше можливостей створити ідеальну погоду в будинку.

Посудомийна машина

Посудомийна машина

Посудомийні машини мають вбудований Wi-Fi-модуль і керуються дистанційно за командою голосом, складеним сценарієм або за допомогою програми. Вони мають досить багато інноваційних функцій, що спрощують догляд за посудом та знижують енерговитрати споживача.

З’єднання з командним пунктом «розумного дому» відбувається через мережу Wi-Fi. Машина самостійно оцінює обсяг роботи за кількістю завантаженого посуду та вибирає відповідний режим. Якість миття така ж висока при меншій витраті води та електроенергії. Деякі моделі дають можливість додати забутий посуд – вони вибирають момент, коли зручно це зробити без перезапуску програми та повідомляють про нього. Можна використовувати свій режим, вказавши параметри програми.

Після завершення циклу машина автоматично відкриває дверцята для прискорення сушіння і після закінчення якогось часу закриває її для збереження посуду в чистоті. На телефон надійде звіт про виконання операції із зазначенням залишку допоміжних коштів у резервуарах. Встановлені всередині датчики стежать за станом машини й у разі виявлення несправності або протікання зупинять процес і повідомлять про це програму.

Водонагрівач

Водонагрівач

Водонагрівач підпорядковується командам голосових помічників, створеному для нього розкладу робіт і керується віддалено через програми завдяки наявності всередині модуля Wi-Fi. Зазвичай він має кілька встановлених програм нагріву («Економічний», «Оптимальний», «Турбо»), але передбачено інтелектуальний режим.

Зручність останнього полягає у вивченні потреб домочадців у кількості нагрітої води, температурі, тимчасових проміжках користування. На підставі отриманої статистики прилад автоматично готує власний цикл нагрівання з урахуванням точок водорозбору, що використовуються, і мінімальними енерговитратами.

Сучасні бойлери мають високий ступінь безпеки: захищені від перегріву та стрибків напруги, що відключаються при надмірному тиску та відсутності води, не замерзають. Вони підтримують задану температуру з високою точністю до градуса та мають високу швидкість розігріву.

У деяких моделях передбачена автоматична термо та санобробка бака для виключення бактеріального зараження води. На стінці водонагрівача часто є дисплей із сенсорним керуванням, де вручну регулюють режим нагрівання.

Датчики контролю безпеки

Датчики контролю безпеки

Існує велика кількість датчиків, що фіксують різні моменти приватного життя. Вони мають різні протоколи з’єднання з центром управління, і практично всі працюють із додатком на смартфоні. Розглянемо найзатребуваніші з метою забезпечення безпеки.

Датчик пошкодження скла оснащений чутливим мікрофоном для аналізу звуків, виявляючи серед них ті, що нагадують дзвін розбитого скла. Як тільки на загальному тлі ідентифіковані характерні звуки, ініціюється сигнал тривоги. Відповідне повідомлення надходить до центру управління та власника на телефон.

Датчик протікання води контролює наявність вологи під посудомийною та пральною машинами, під раковиною. Це компактний пристрій з індикацією на корпусі та високим ступенем пило та вологозахисту. По периметру нижньої кришки розташовані контакти. Як тільки на якісь із них потрапляє вода, відбувається «замикання» з надсиланням повідомлення про аварійну ситуацію.

Датчик диму кріпиться до стелі. Димова камера складається з фотоприймача та інфрачервоного випромінювача. При надходженні диму в камеру відбувається заломлення ІЧ-променя та фіксація цієї події фотоприймачем. Пролунає сирена, на станцію і смартфон надійде оповіщення.

Автогодівниця для вихованця

Автогодівниця для вихованця

Пристрій корисний для обох сторін – власника та його вихованця. Можна не турбуватися про те, чи нагодований, чи напоєний домашній улюбленець. Зв’язок годівниці зі станцією «розумного будинку» за управління з телефону забезпечать за розкладом потрібні обсяги корму та води стільки разів на день, скільки заплановано. Дозування можна вибрати на пристрої або запрограмувати у програмі.

Як правило, годівниця працює від мережі та має блок аварійного живлення з батарейок. Деякі моделі сповіщають, скільки було з’їдено за один прийом їжі або за день, повідомляють про кількість корму, що залишився. Зазвичай місткість контейнера дозволяє зберігати корм обсягом, достатньому кілька днів відсутності.

Пристрій має звукове сповіщення – коли корм надійшов у миску, лунає сигнал. Можна запросити вихованця до столу голосом господаря. Деякі моделі мають відеокамери для спостереження за твариною під час годування, є моделі з функцією нічного бачення.

Годівниця зберігає корм сухим і перешкоджає його псуванню. Вона може бути обладнана осушувачем, поглиначем повітря, мішалкою та лопаткою для подачі їжі в миску. Щільна кришка перешкоджає розсипанню продуктів при перекиданні.

Пульт керування «нерозумною» технікою

Пульт керування «нерозумною» технікою

У будь-якому розумному будинку знайдеться побутова техніка, що працює від класичного пульта з інфрачервоним променем (наприклад, телевізор). «Розумний» пульт дозволяє об’єднати керування такими пристроями та активувати «нерозумну» техніку через голосові команди.

Єдина вимога до цієї «розумниці» – місце знаходження має бути в межах видимості приладу, що включається. Пульт підключається до центру управління протоколу. У додатку на смартфон відображаються всі старі пульти, а керована ними техніка – у загальному списку підключених пристроїв.

Для кожного приладу задаються свої налаштування, згідно з якими він підпорядковуватиметься голосовому помічнику. Достатньо передати тому команду, що і як увімкнути, наказ надійде на загальний пульт, звідки ІЧ-сигнал вирушить до вибраного приладу. Таким чином, звичайною технікою також можна керувати віддалено. “Розумний” пульт оперує з великою кількістю пристроїв – до 300 одиниць. З його допомогою можна не тільки вмикати-вимикати їх, але й вносити зміни до режиму роботи.

Які ще розумні гаджети будуть корисні для дому та квартири

Камера відеоспостереження
  1. Камера відеоспостереження
  2. Настінний перемикач
  3. Датчик витоку газу
  4. Датчик відкриття вікон та дверей
  5. Датчик руху та світла
  6. Водяний клапан
  7. Дверна ручка, що само стерилізується.
  8. Бездротовий або робот-пилосос
  9. Варильна панель
  10. Смарт-телевізор
  11. Духова шафа
  12. Мультиварка
  13. Тарілка для фруктів
  14. Сушарка для білизни
  15. Диспенсер для рідкого мила
  16. Тепловентилятор
  17. Відеопроєктор
  18. Фотопринтер
  19. Фумігатор
  20. Терези
  21. Парасолька

Як вибрати розумні гаджети для дому та квартири

Щоб правильно вибрати розумний гаджет, необхідно визначитися не лише з потребами, а й з його функціональною складовою:

Потреба. Перш ніж розпочати вибір гаджетів, слід визначитися, яка активність підлягає «інтелектуалізації» насамперед. Що пріоритетніше, а що, наприклад, терпить за часом впровадження?

Організація «розумного будинку» – захід витратний, причому це свого роду конструктор. Можна почати з малого – датчиків, а можна одразу з великогабаритної техніки – наприклад, придбати смарт-телевізор.

Функціональність. Кожен гаджет має певний набір можливостей. Чим цей діапазон ширший, тим дорожчий пристрій. З одного боку, слід замислитись, чи всі опції будуть потрібні?

З іншого боку, практичніше вибирати з прицілом на перспективу. Чим новіша модель і вищі параметри, тим довше можна розраховувати на застосування.

Центр керування. «Розумний дім» має свій командний пункт (хаб, контролер), куди стікаються звіти зі показаннями датчиків і звідки на їх підставі надсилаються наступні посібники до дії. «Пульт» керування таким центром – голосова колонка та/або програма на телефоні. Системи управління представлені різними брендами – вибір залежить від переваг користувача та наповнення «розумного дому».

Сумісність. Найправильніше буде придбання гаджетів одного бренду, хоча це не завжди можливо. У разі слід ознайомитися з рекомендаціями виробників. Якщо в будинку кілька голосових помічників, безперечно, буде краще, якщо всі вони будуть з однієї «сім’ї».

Відгук експерта про розумних гаджетів для дому та квартири

Особистим досвідом застосування домашніх розумних гаджетів ділиться продакт-менеджер дивізіону «Розумний дім»:

«У мене кілька гаджетів «розумного дому» від різних виробників, придбаних досить давно. Зараз волію користуватися продукцією одного бренду. Кожен із пристроїв вирішує своє завдання. Відповідно до показань датчиків температури задаю режим роботи обігрівача та зволожувача взимку, влітку – кондиціонера.

Датчики протікання води стежать за ситуацією в санвузлі, на кухні та у стояку водопроводу. На вхідних дверях – датчик відкриття, за його показаннями дізнаюся час виходу та входу до будинку. У деяких кімнатах є датчики руху, за ними налаштовані різні сценарії. Наприклад, пов’язані з освітленням: при вході до будинку вибірково вмикається світло в окремих кімнатах, десь підсвічування, вночі – нічник, за відсутності руху протягом заданого часу світло автоматично вимикається.

Висвітлення також «розумне» як і вимикачі, реле, розетки. На радіаторах стоять «розумні» термоголовки, за їх допомогою регулюю потужність обігріву за подіями та розкладом. Якщо вдома нікого немає або ми провітрюємо квартиру, термоголовки автоматично знижують температуру батарей. З’являються нові пристрої, поновлюються старі, система розвивається. Загалом мені подобається – все працює стабільно».

Дивіться також багато цікавих ідей подарунків в категорії “Подарунки”

Прокрутка до верху